Višňová

Zář 18

Višňová

Višňová (německy Weigsdorf) je obec v okrese Liberec v Libereckém kraji. Leží u česko-polské státní hranice. V obci žije přibližně 1 400 obyvatel.

Dub 01

Víska

Víska (německy Dörfel) je vesnice, část obce Višňová v okrese Liberec. Nachází se asi 2,5 km na jih od Višňové. Je zde evidováno 63 adres. Trvale zde žije 141 obyvatel. Víska leží v katastrálním území Víska u Frýdlantu o rozloze 1,8 km2.

Filipovka (německy Philippsthal) je malá vesnice, část obce Višňová v okrese Liberec. Nachází se asi 2,5 km na sever od Višňové. Prochází tudy železniční trať Liberec–Zawidów. Je zde evidováno 18 adres. Trvale zde žije 32 obyvatel.

Za zajímavostmi do každé osady! To, co můžete obdivovat na každém kroku je krása a jedinečnost hornolužické architektury! Významný soubor hrázděných staveb se nachází především v osadě Víska, řada domů s hrázděným patrem či hrázděným patrem s podpůrnou konstrukcí podstávky se nachází také ve Višňové, Minkovicích či Filipovce. Některé z domů jsou...

Poustka (německy Wustung) je vesnice, část obce Višňová v okrese Liberec. Nachází se asi 1 km na jihovýchod od Višňové. Je zde evidováno 64 adres. Trvale zde žije 146 obyvatel.

Dub 01

Andělka

Andělka je také název katastrálního území o rozloze 9,66 km2. V katastrálním území Andělka leží i Filipovka, Loučná a Saň.

Bře 31

Saň

Saň (něm. Zahne) je malá vesnice, část obce Višňová v okrese Liberec u státní hranice s Polskem. Nachází se asi 2,5 km na severozápad od Višňové. Je zde evidováno 15 adres. Trvale zde žijí čtyři obyvatelé.

Bře 31

Loučná

Loučná (něm. Lautsche) je malá vesnice, část obce Višňová v okrese Liberec. Nachází se asi 3 km na sever od Višňové. Je zde evidováno 16 adres. Trvale zde žije 17 obyvatel.

Bře 31

Minkovice

Minkovice (něm. Minkwitz) je malá vesnice, část obce Višňová v okrese Liberec. Nachází se asi 1,5 km na jih od Višňové. Prochází tudy železniční trať Liberec - Zawidów. Je zde evidováno 46 adres. Trvale zde žije 124 obyvatel.