Mimoň

Úno 23

Mimoň 

Město Mimoň (něm. Niemes) leží v Ralské pahorkatině, v okrese Česká Lípa, v Libereckém kraji, v podhůří Lužických hor, na okraji Máchova kraje, na soutoku Ploučnice a Panenského potoka. Žije zde přibližně 6 400 obyvatel. Městem procházejí dvě silnice druhé třídy II/268 a II/270, a na jeho západním okraji vede železniční trať z Liberce do České...

6. července 1919 se v Mimoni konala první česká národní slavnost a 15. září 1919

První nádraží vzniklo v jihozápadní části města s budováním trati společnosti Rakouská společnost místních drah (ÖLEG) z vlastního nádraží v České Lípě 1. listopadu 1883.

Existence kostela na návrší nad městem je zřejmá již ve 12. století ze zachovalého seznamu Litoměřického katalogu kněžstva a od roku 1352 jsou známi i jeho duchovní správci. Byl postaven na místě mimoňského hradu spolu s farou a zasvěcen apoštolům Petru a Pavlovi. Vrch s pískovcovým základem se pak nazýval Kostelní vrch, tedy Kirchberg.

Pro 17

Zámek 

Mimoňský zámek stával na východní straně náměstí 1. máje v Mimoni. Jeho existenci připomíná jen zámecký park u zde protékající Ploučnice, na jejímž břehu stál.

Kvě 29

ZKO Mimoň

zdroj:https://vaclavel.rajce.idnes.cz/ZKO_Mimon_historie

Mimoň: Kino bude promítat pomocí laseru. Jako jedno z prvních v republice