Rozhledna DUBECKO (Český ráj)

28.01.2021
Rozhledna DUBECKO (Český ráj)... pro milovníky dříku, spirály a (ne)závrati je ideální volbou, lépe, VÝZVOU  (foto Matyáš Gál (2024))
Rozhledna DUBECKO (Český ráj)... pro milovníky dříku, spirály a (ne)závrati je ideální volbou, lépe, VÝZVOU (foto Matyáš Gál (2024))

Rozhledna Dubecko se nachází cca 1 km od obce Loktuše nedaleko Mírové pod Kozákovem. Je to železná rozhledna s dírkovými schody i ochozem a nádherným kruhovým rozhledem do krajiny Českého ráje, Krkonoše i Jizerské hory.
Rozhledna představuje další variantu trubkového stožáru o výšce 50 metrů ovinutého točitým schodištěm. Rozhledna byla obložena dřevěnými prvky a zároveň ji zastřešili imitací šindele. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 33 m. Je odtud pěkný výhled do širokého okolí, zejména na Kozákovský vrch, Trosky, Bezděz, Besedické skály nebo obce Klokočí, Tatobity a Vyskeř.
Klíč ke vstupu na rozhlednu je možné zapůjčit si oproti dokladu totožnosti u pana Stanislava Bořila na Dubecku č.p. 5., cca 150 metrů od rozhledny. K rozhledně vede z osady Dubecko lesní cesta (cca 200m), auto možno zanechat u kapličky.
V případě mimořádně chladného a deštivého počasí by z důvodu bezpečnosti návštěvníků měla zůstat rozhledna uzavřena.
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/rozhledna-dubecko